Jak nastavit podpůrnou komunikaci s rodinou během distančního vzdělávání (18727)

1.790 

Začátek: jaro 2021
Čas výuky: 09:00-15:30
Lektor:  Mgr. Zdenka Štefanidesová
Místo: Brno – město

Katalogové číslo: 18727 Štítky: ,

Popis

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Seminář nabízí účastníkům elementární poznatky a dovednosti týkající se nastavování podpůrné komunikace mezi rodinou a školou během období tzv. distančního vzdělávání.

V úvodní části si účastníci zmapují své zkušenosti s touto formou vzdělávání, seznámí se podrobněji s historickým vývojem distančního vzdělávání a jeho aktuální podobou  a možnostmi využití. Také budou zmíněny základní principy komunikace, jejichž dodržování během této formy vzdělávání je podpůrné a vede k motivovanosti jak žáků, tak rodičů, kteří se v této podobě vzdělávání ocitají často v roli učitele nebo alespoň průvodce vzdělávacím procesem. Zmíněny budou také výhody a nevýhody této formy vzdělávání a nejnovější praktické poznatky z praxe. Během skupinové práce sestaví účastníci s podporou lektora jednoduchý přehled pěti bodů (tzv. všech pět pohromadě), které tvoří pevnou strukturu pro všechny, kteří se ocitnou v procesu distančního vzdělávání (např. Sestavení denního režimu tvoří stabilitu, Smysluplné cíle podporují motivaci, Kvalitní zpětná vazba je základ, Naladění na žáka tvoří podporu pro všechny, Otevřenost je směřování k sebepoznání a tedy ke kvalitnímu sebevzdělávání). V procesu distančního vzdělávání se tak tvoří jedinečná možnost, kdy může žák (dítě) za podpory dospělých zjistit kdo je, co ho zajímá, jaké přirozené postupy pro své učení využívá a kam směřuje.

Účastníci budou motivováni, aby předali získané informace nejen kolegům, ale také rodičům, se kterými je podstatné v otázkách nastavení distančního vzdělávání navázat úzkou spolupráci a získat je pro nastavování hranic a pravidel, která budou žákům (dětem) pomáhat s potřebami nového pojetí vzdělávacího procesu.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Další informace

Termín kurzu

Čas výuky

Počet VH

Místo konání

Adresa

Akreditace

Předmět

Lektor