Jak učit děti zvládat stres a budovat odolnost – Webinář (18731)

1.790 

Začátek: 26.02.2021
Čas výuky: 09:00-16:30
Lektor:  Mgr. Zdenka Štefanidesová
Místo: Online

Katalogové číslo: 18731 Štítky: ,

Popis

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Seminář nabízí účastníkům elementární poznatky a dovednosti týkající se schopnosti rozpoznat a zvládat stresové zátěžové situace, učit se budovat tzv. pružnou odolnost, přirozenou schopnost obnovovat své vnitřní zdroje a schopnost zpracovávat přicházející stresové situace – to vše v kontextu běžného školního nebo domácího prostředí.

 

V úvodní části si účastníci zmapují své zkušenosti z oblasti práce se stresem a také schopnost načítání reakcí dětí (žáků) na stresové situace. Rozkryjí, jak vlastně pracuje systém stresových reakcí, ve stručnosti si představí model vývoje třípatrového lidského mozku a formy rovnoměrné podpory všech zmíněných pater. Dále se seznámí se základním nastíněním historie pojmu stres ve spojení s učením. Společně prodiskutují  pojmy, jako jsou stresor, stresová zátěž, eustres a distres, toxický stres, stresová odolnost, resilience, zdroje a strategie zvládání stresu v kontextu školního prostředí. Zmíněny budou také aktuální poznatky dobré praxe ze škol, kde je již toto téma součástí procesu učení a existují tudíž i první zpětné vazby od žáků, pedagogů a rodičů.

 

Během skupinové práce si účastníci s podporou lektora sestaví mapu stresu a získají odborné materiály, ze kterých mohou čerpat inspiraci při sestavování stresových map s žáky. To vše bude doplněno o navazující aktivity, které tvoří přehlednou nabídku jednoduchých technik, jak pracovat se svými vnitřními zdroji a cíleně budovat resilienci      a vlastní strategie zvládání stresu. (s využitím literatury – např. S. Covey-  7 návyků šťastných dětí, D. Siegel – Rozvíjejte naplno mozek svého dítěte).

 

V závěru setkání bude dán prostor pro diskuzi k probraným oblastem. Účastníci budou po celou dobu vzdělávání motivováni, aby předali získané informace nejen kolegům, ale také rodičům. Toto předání by se mělo stát standardní formou podpory součinnosti školy  a rodiny při nastavování vhodných podmínek pro zdravý vývoj jedince (dítěte, žáka) tak, aby z něj mohl vyrůstat jedinec s dostatečnou mírou odolnosti vůči zátěžovým stresovým situacím.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Další informace

Termín kurzu

Čas výuky

Počet VH

Místo konání

Akreditace

Předmět

Lektor