Konference pro učitele 1. stupně ZŠ (23155) – OBSAZENO

1.190 

Začátek: 24.11.2023
Čas výuky: 08:30 -16:00
Místo: Ostrava – Mariánské Hory

Katalogové číslo: 23155 Štítek:

Popis

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Konference nabídne 2 hlavní témata. Informační technologie se utkají s tvořivostí a zručností ve výchovách. Čeká vás 6 lektorů a 6 inspirativních workshopů. Nechte se vtáhnout do světa informatiky a kreativního světa fantazie.

Sestavte si svůj vlastní mix přednášek a workshopů.

1.blok 9:30 – 11:00

Mgr. Tatiana Havlásková, Ph.D.: Jak na rozvoj algoritmického myšlení a dalších oblastí „nové informatiky“

Nahlédneme do problematiky tvorby algoritmů, s aplikací Scratch Junior si vyzkoušíme, že i programování může být zábavné, a ukážeme si možné propojení informatiky s dalšími vzdělávacími oblastmi (v online i offline podobě).

PaedDr. Alena Zupková: Výtvarné hry, které vnesou do procesu tvorby hravost, odlehčení a vtip

Na workshopu se naučíte a prakticky vyrobíme jednoduché hry jako  jsou žlutý pes, sochař, kresba s východiskem, zátiší jinak, trénink vizuální paměti, kresbu s párátkem aj. Na workshop si prosím s sebou doneste: tužku, gumu, nůžky, lepidlo, barevné fixy, černý fix.

2. blok 11:30-13:00

Anna Brzáková: Hello Ruby – informatika pro 1.stupeň ZŠ 

Představíme vám metodiku HELLO RUBY určené pro výuku informatiky na 1. stupni ZŠ. Metodika HELLO RUBY byla vytvořena kolektivem odborníků pod vedením Evy Nečasové (www.aidetem.cz). Jednotlivé lekce vychází ze všech 4 celosvětově úspěšných knižních dílů finské programátorky a autorky knih Lindy Liukas, knih HELLO RUBY a z jejích doprovodných zdrojů na www.helloruby.com. Lekce jsou koncipované tak, aby pokryly většinu výstupů RVP určených pro 1. stupeň ZŠ. Každá lekce metodiky HELLO RUBY obsahuje přípravnou část, podklady na základě E-U-R metodiky (evokativní část, uvědomění a reflexi) a dále obsahuje pracovní listy pro tisk do výuky. Všechny podklady pro učitele ZŠ jsou určeny ke stažení zdarma. Během semináře si také budete mít možnost vyzkoušet, jak pracovat s materiály, s lekcemi a co lekce obnáší.

Mgr. Lucie Kajzarová: Hudební výchova dnes zdaleka nemusí být pouze o zpěvu písní

Workshop je zaměřen na nejnovější didakticko-metodické trendy a jejich implementaci do výuky. Po teoretickém exkurzu bude následovat realizace praktických činností:
– rytmické;
– instrumentální;
– pěvecké;
– hudebně-pohybové;
– práce s poslechem aj. a jejich vzájemné interakce.
Doporučujeme vzít si pohodlnější oblečení.

 3. blok 14:00-15:30  

Mgr. Jaroslav Konvička: AI ve vzdělání 

Staňte se průkopníky moderního vzdělávání! Zapomeňte na tradiční hodiny! Na semináři “AI ve vzdělání” se dozvíte, jak propojit vaši kreativitu s efektivním učením pomocí umělé inteligence. Dozvíte se:

  • co je umělá inteligence (AI)
  • jak vám AI usnadní práci
  • jak s nástroji AI komunikovat
  • jak generovat text i obrázky
  • jak zapojit koncept choose-your-own-adventure do vašich hodin
  • jak použít nástroj Leonardo AI
  • seznámíte se s platformou Genially, kde lze vše propojit do poutavé prezentace

Vaše lekce se promění v dobrodružství, na které se děti budou těšit.

 Ing. Tomáš Driml: Ekohry

Na workshopu si představíme nejoblíbenější ekohry pro děti. Dozvíte se na, co si dávat při jejich realizaci pozor, i to, co se skrývá pod projektem Malý krajinář. Čeká vás i praktická část, na které se některé z her vyrobíme.

Kromě seminářů vás uvítají i naši vystavovatelé: Mindok – moderní deskové hry, Kraftítko – pomůcky pro zábavné tvoření a vydavatelství Dynastie s knihami Hello Ruby.

Těšíme se na vás!

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Další informace

Čas výuky

Místo konání

Adresa

Akreditace

Předmět

Počet VH