O anglicky psané literatuře a divadle I. (20328)

1.890 

Začátek: 12.06.2021
Čas výuky: 9:00 – 15:30
Lektor: bude upřesněn
Místo: Ostrava – Mariánské Hory

Katalogové číslo: 20328 Štítků: , , , , ,

Popis

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Tento vzdělávací program je zaměřen na prohlubování jazykových znalostí angličtiny s využitím literárních a divadelních děl. Předpokládaná vstupní jazyková úroveň je B1.

Účastníci se seznámí s anglickou kulturou v oblasti literatury a divadla v minulosti i současnosti. Výuka bude formou workshopu, kdy účastníci pracují s materiály, které lektor poskytne. 

 Obsahem bude mimo jiné jednoduchý historický přehled významných epoch a děl literatury. Diskutovat budeme např. na téma Současné postavení literatury a divadla v kultuře společnosti. Dostaneme se k osobnostem jako William Shakespeare, George Orwell, A. Christie, J. R. Rowlingová, J. R. R. Tolkien, Terry Pratchett aj.

 Cílem kurzu je za použití tématu literatury a divadla aktivně zapojit účastníky v komunikaci v angličtině, prohloubit tak jejich slovní zásobu, odbourat strach z mluvení, rozšířit vědomostní obzory, vést je k zamyšlení a srovnání minulosti a současnosti. Důraz bude kladen také na čtení (texty děl) a správnou výslovnost, při práci s textem se také zaměří na gramatické jevy, porozumění textu, dále pak na procvičení vyjadřování svých názorů a stanovisek v rámci diskuze. 

 Doporučujeme vstupní úroveň B1.

Seminář bude z velké části veden v angličtině.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Další informace

Termín kurzu

Čas výuky

Počet VH

Místo konání

Adresa

Akreditace

Předmět

Lektor