Sociální tématika v příbězích pro předčtenáře MŠ (15763)

1.790 

Začátek: jaro 2020
Čas výuky: 09:00-15:30
Lektor: Mgr. Zdenka Štefanidesová
Místo: Brno – město

Katalogové číslo: 15763 Štítek:

Popis

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Účastníci se během semináře seznámí s přehledem pojmů propojujících předčtenářskou gramotnost prostřednictvím příběhů se sociální tematikou.

Aktivity jsou zaměřeny na tvorbu vztahu k literárnímu textu a knihám obecně, dekódování a porozumění textu v prostředí sociálního příběhu a na provázanost se skutečnými vztahovými situacemi, se kterými se děti potkávají v kolektivu MŠ. „Čtenářství“ je první z gramotností, která umožňuje dítěti přirozeně rozvíjet ostatní gramotnosti a pomáhá mu vytvářet si pozitivní vztah k celoživotnímu vzdělávání a osobnostnímu růstu.

Typem představovaných aktivit jsou během semináře pedagogové motivování ke způsobu aktivit s dětmi, které podporují kreativní práci s knihou a mohou doprovázet větší část předškolních činností. To vede k rozvoji individuálních předčtenářských dovedností a k přirozené spolupráci dětí nad knihou. Během semináře se účastníci seznámí s texty české i světové literatury, které v sobě zahrnují sociální tematiku a jsou vhodné pro celoroční systematickou práci s dětmi.

Účastníci získají reálnou představu o tom, podle jakého klíče volit mezi nově vycházející dětskou literaturou, jakým způsobem práci s texty připravovat a předkládat dětem a především jaké aktivity vybírat, aby děti byly do příběhu vtaženi a motivováni pro budoucí četbu knih.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Další informace

Termín kurzu

Čas výuky

Počet VH

Místo konání

Adresa

Akreditace

Předmět

Lektor

Začátek