Specifické vývojové poruchy učení – projevy, potřeby, opatření – webinář (15354)

1.790 

Začátek: bude upřesněn
Čas výuky: 09:00 – 15:30
Lektor: Mgr. et Mgr. Gabriela Vojtěšková
Místo: Online

Katalogové číslo: 15354 Štítky: ,

Popis

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Seminář je určen pedagogům, kteří mají ve třídě žáky se specifickými vývojovými poruchami učení.

Během semináře účastníci získají informace o legislativní úpravě vzdělávání žáků se specifickými potřebami v běžné třídě, v průběhu semináře budou podrobně probrány projevy jednotlivých vývojových poruch učení – tedy to, jak učitel může poznat, jaké má jeho žák potíže se čtením nebo psaním.

Dalším krokem je seznámení s potřebami žáka s daným projevem obtíže tak, aby byl schopen pracovat ve výuce s maximálním využitím svých schopností.

Posledním krokem je nabídka možných opatření do výuky tak, aby byla dodržena nezbytná míra podpory a pomoci, přesně zacílená na konkrétní potíže žáka.

V další části pak účastníci pracují s nově nabytými poznatky pro výuku (tzn. aplikace podpůrných opatření v běžné vyučovací hodině, jak zjištěné informace o žákovi zakomponovat do Individuálního vzdělávacího plánu tak, aby z něj mohl být smysluplný a užitečný nástroj vzdělávání žáka se speciálními vzdělávacími potřebami, a jak naučit zákonné zástupce pracovat doma při domácí přípravě v souladu s koncepcí školy).

 

Cílem vzdělávacího programu je získat jistotu při poskytování přiměřených podpůrných opatření žákům, kteří mají diagnostikované vývojové poruchy učení ve čtení a psaní podle míry jejich postižení. Umožnit zmírnit znevýhodnění žáka aby mohl podat ve výuce výkon, odpovídající jeho možnostem.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Další informace

Termín kurzu

Čas výuky

Počet VH

Místo konání

Akreditace

Předmět

Lektor