Stalo se …

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Letní školy 2020

I v letošním roce proběhly, dle našeho názoru:-), moc krásné akce určené vám pedagogům. V termínu od 10.8. do 13. 8. 2020 to byly letní školy pro učitele 1.stupně ZŠ a pro učitele češtiny na 2. stupni ZŠ a SŠ. V termínu od 17.8. do 20. 8. 2020 pak letní škola výtvarné, pracovní a polytechnické výchovy  a letní školy pro učitele angličtiny, němčiny a ruštiny.

Oba běhy se konaly v hotelu Prosper na Čeladné, kde jsme byli velice spokojeni s ubytováním, stravou i ochotou personálu.

Účastníci měli možnost navštívit řadu zajímavých a inovativních workshopů, setkat se svými oblíbenými i novými lektory a v neposlední řadě si také užít doprovodného programu – společné zpívání při kytaře, beseda se spisovatelkou Vendulou Borůvkovou či večerní výlet.

Za nás – výborná atmosféra, skvělí účastníci i lektoři. Všem děkujeme.

 

 

 

 

 

 

 

     

     

                   

 

 

 

 LETNÍ ŠKOLY PRO UČITELE NA 1. STUPNI ZŠ A ČEŠTINÁŘE NA  2. STUPNI ZŠ A SŠ 12.-15.8. 2019

V druhé polovině srpna již tradičně proběhly na Čeladné naše dvě letní školy. Pro jejich konání jsme vybrali Hotel Prosper v malebném prostředí Beskyd.

V průběhu čtyř dnů bylo opravdu z čeho vybírat. Učitelé z prvního stupně absolvovali semináře z oblasti matematiky, češtiny, polytechnické výchovy, prevence, komunikace s rodiči a další.

Měli možnost se setkat s lektorkami Mgr. Monikou Fojtáchovou, Mgr. Vladislavou Strnadovou, Mgr. Sylvou Dolákovou, Mgr. Zdenkou Štefanidesovou, Mgr. Veronikou Dikovskou a Mgr. Alenou Ščukovou.

Češtináři si vyzkoušeli tvorbu pracovních listů, nové metody práce s notebookem a chytrým telefonem v hodinách češtiny, práci s reklamními materiály. Seznámili se s vývojovými tendencemi češtiny a novinkami v současné světové literatuře. Provázeli je lektoři Mgr. Ludmila Kovaříková, Mgr. František Brož, Doc. PhDr. Eva Jandová, Ph.D., PhDr. Zdena Müllerová, Mgr. Jarmila Sulovská, Bc. Marie Gorylová.

Nechyběl ani doprovodný večerní program – zpívání při kytaře, beseda se spisovateli Mgr. Klárou Smolíkovou a Jiřím Walkerem Procházkou a návštěva ruského dřevěného kostelíku v nedalekých Kunčicích pod Ondřejníkem.

Společně s lektory a účastníky jsme vytvořili výbornou atmosféru. Moc děkujeme a těšíme se na další ročník v srpnu 2020.

 

    

    

    

    

    

    

 

PODZIMNÍ KONFERENCE

V měsíci listopadu jsme pro pedagogy MŠ, ZŠ i SŠ zrealizovali konference, během kterých byla účastníkům představena celá řada vzdělávacích akcí.

Konference pro učitele cizích jazyků

Poslední z listopadových konferencí, která se uskutečnila 24. 11. 2017, byla určena učitelům cizích jazyků. Více než 50 učitelů anglického, německého a ruského jazyka přijalo naše pozvání a zúčastnilo se metodických seminářů, které učitelům představily netradiční metody do výuky cizích jazyků. Děkujeme také všem lektorům, kterými tentokrát byli Daniela Clarke, Ryan McGuckin, Petra Moskva, Oxana Dzugkoeva, Jiří Ližička, Tereza Vogeltanzová, Anežka Rouš Dvořáková, Jana Tvrzníková a Anastasia Spinu.

Učitelé měli také možnost zhlédnout prezentaci nakladatelství Fraus, Klett, Oxford university press, Cambridge university press a Macmillan education.

I pro učitele cizích jazyků byla připravena soutěž, pro výherce byla připravena mj. řada knižních odměn.

Všem lektorům i účastníkům moc děkujeme za účast a příjemnou atmosféru a těšíme se na další konferenci.

Hodnocení Konference pro učitele cizích jazyků

Konference pro učitele 1. stupně

Dne 4. 11. 2017 se uskutečnila Konference pro učitele 1. stupně ZŠ. Na pedagogy čekala řada zajímavých seminářů (z oblasti matematické a čtenářské gramotnosti, angličtiny, hudební a pohybové výchovy) a skvělí lektoři. Velmi rádi jsme mezi námi přivítali lektorky PhDr. Evu Bomerovou a PhDr. Jitku Michnovou, Mariku Zadembskou, Mgr. Kateřinu Švejdovou, Mgr. Vladislavu Strnadovou a Lenu Banszel Freyovou.

Pro účastníky byla kromě vzdělávacích akcí připravena také soutěž.

Všem lektorům i účastníkům moc děkujeme za účast a příjemnou atmosféru a těšíme se na další konferenci.

Hodnocení Konference pro 1. stupeň

 

Konference pro učitele MŠ

Pro pedagogy mateřských škol  jsme Konferenci naplánovali na 13. 11. 2017. Více než čtyřicet paní učitelek se zúčastnilo řady výborných seminářů, které si pro ně připravili naši zkušení lektoři.

Pozvání z řad našich lektorů přijali Mgr. Natália Toflová, Mgr. Vladislava Bednářová, Jarmila Karnovská, Mgr. Zdenka Štefanidesová a Vojtěch Cetl.

Paní učitelky se dozvěděli něco nového z oblasti matematické a čtenářské pregramotnosti, vyzkoušely si pokusy a objevy s běžně dostupnými materiály, které objevíme všude kolem nás. Získaly také řadu námětů, jak pracovat s dvouletými dětmi v mateřské škole, jak do práce s dětmi v MŠ zapojit enviromentální výchovu a jakým způsobem zařadit jógu do pohybové výchovy. Paní učitelky měly také možnost vyzkoušet si hračky pro děti rozvíjející matematickou, čtenářskou a sociální gramotnost.

Pro účastníky byla kromě vzdělávacích akcí připravena také soutěž a výstava hraček pro děti z MŠ.

Všem lektorům i účastníkům moc děkujeme za účast a příjemnou atmosféru a těšíme se na další konferenci.

Hodnocení Konference pro pedagogy MŠ


PODZIMNÍ ŠKOLA PRO UČITELE 1. STUPNĚ ZŠ 25. – 28. 10. 2017

Podzimní prázdniny školního roku 2017/2018 využily některé paní učitelky 1. stupně k dalšímu vzdělávání. V Kravařích u Opavy se totiž ve dnech 25. – 28. 10. 2017 konal 1. ročník Podzimní školy pro učitele 1. stupně.

Během čtyř dnů absolvovaly paní učitelky semináře vedené zkušenými lektorkami. Pozvání přijaly PhDr. Tereza Kimplová, Ph.D., Mgr. Vladislava Bednářová, Mgr. Lenka Syrová, Mgr. Vladislava Strnadová a paní Lena Banszel Freyová. Mgr. Petr Jarušek, Ph.D. z Masarykovy univerzity představil účastnicím vzdělávací weby Umíme česky, Umíme anglicky, Umíme matiku.

K dispozici byl účastnicím podzimní školy také areál Buly Arény.

Všem lektorům a účastníkům moc děkujeme za účast a příjemnou atmosféru a těšíme se na další ročník, tentokrát v létě 2018.


LETNÍ ŠKOLY PRO ČEŠTINÁŘE A ANGLIČTINÁŘE 21. – 24. 8. 2017

Letos na konci prázdnin do Kravař u Opavy zavítali učitelé z celé České republiky na Letní školu. Více než sedmdesát češtinářů a angličtinářů přijelo ve dnech 21. – 24. 8. 2017 do hotelového a sportovního komplexu Buly Aréna, aby zde načerpalo síly před zahájením nového školního roku.

Zkušení lektoři si pro účastníky připravili zajímavé semináře, které učitelům nabídly řadu námětů do hodin českého jazyka a angličtiny. Pozvání přijali z řad češtinářů doc. Eva Jandová, PhDr. Ivana Svobodová, PhDr. Simona Pišlová, Mgr. Dana Svobodová, Mgr. Gabriela Juránková a Mgr. Radek Sárközi. Mezi angličtináře zavítali Mgr. Dalimila Mališová, Mgr. Sylvie Doláková, Mgr. Hana Šreková, Mgr. Jana Čadová, Mgr. Tereza Vogeltanzová a rodilý mluvčí Ryan McGuckin.

Kromě vzdělávání využili účastníci také areál Buly Arény, zejména zdejší aquacentrum.

Večerní program obohatilo vystoupení spisovatelky a překladatelky Aleny Mornštajnové a Petra Jaruška, který učitelům představil vzdělávací weby Umíme česky a Umíme anglicky.

Všem lektorům i učitelům děkujeme za účast a příjemnou atmosféru a těšíme se na další ročník Letních škol v létě 2018.

 


KONFERENCE PRO PEDAGOGY MŠ

V pátek 26. 5. 2017 proběhla 1. konference pro pedagogy MŠ, kterou uspořádalo Vzdělávací centrum Hello v Ostravě. Téměř 30 pedagogů z celého Moravskoslezského kraje absolvovalo odborné semináře zaměřené na vzdělávání dětí předškolního věku. Tematicky bohatý program nabízel semináře od polytechnického vzdělávání, přes inkluzi, specifika vzdělávání dvouletých dětí, pohybové hry, emoční a sociální rozvoj dětí až po seminář interaktivní tabule, první pomoc malým dětem a práci s dětmi s vadou výslovnosti. Pozvání na konferenci přijali zkušení lektoři Mgr. Toflová, Mgr. Gardošová, Mgr. Körberová, Mgr. Gilarová, MUDr. Hudec a paní Karnovská. Účastnice konference ocenily praktičnost seminářů, nápaditost lektorů, jejich připravenost a odbornost.

Hodnocení Konference pro pedagogy MŠ
Podrobný harmonogram konference Hello
Anotace seminářů

Kromě konference byla pro všechny připravená také prezentace pomůcek pro mateřské školy.

Děkujeme všem za příjemnou atmosféru, za pozitivní zpětnou vazbu a těšíme se na další konferenci.

1
Konference MŠ 2017
2
Konference MŠ 2017
3
Konference MŠ
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.